Czarny Dunajec warunki narciarskieZimowy Czarny Dunajec – warunki narciarskie

Jedną z mniej znanych podhalańskich miejscowości, ale równie atrakcyjną pod względem wypoczynkowym i narciarskim jest Czarny Dunajec. To wioska położona w województwie małopolskim u stóp Tatr, charakteryzująca się wyjątkowo dużym zróżnicowaniem pod względem ukształtowania terenu.

Czarny Dunajec jest świetnym miejscem wypadowym dla maniaków sportów zimowych. Chociaż w samej miejscowości nie znajdziemy stoków narciarskich, to fani nart bądź snowboardu znajdą położone nieopodal doskonałe ośrodki narciarskie. Jakie?

Najbliżej znajduje się stacja narciarska Czerwienne. Czerwienne to jedna z wiosek leżąca w gminie Czarny Dunajec. Do dyspozycji narciarzy zostało oddany wyciąg orczykowy o długości 620 m, przewożący 850 osób na godzinę. Różnica w poziomie wysokości między punktem początkowym a końcowym wynosi 110 m. Stok jest dobry zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących narciarzy. W ośrodku narciarskim znajdziemy wypożyczalnię nart i snowboardów oraz szkółkę narciarską Daniel-Ski. Po wesołej, ale męczącej zabawie na stoku warto wypocząć w Karczmie Pizzerii na Budzu, gdzie posmakujemy góralskich potraw i napijemy się gorącego napoju. Wyciąg jest oświetlony, przygotowany przez ratrak, a co więcej może być także sztucznie naśnieżany. Na gości czeka również parking.

Ponadto możemy skorzystać z różnych Zakopiańskich ośrodków, np. Kasprowego Wierchu czy Nosala. Warto jednak sprawdzić warunki danego kompleksu oraz stopień zaawansowania poszczególnych zjazdów, bowiem nie każde stoki nadają się dla początkujących narciarzy.

Nie można zapomnieć, że chociaż w Czarnym Dunajcu nie pozjeżdżamy ze szczytu, to miejscowość ma wyjątkowo dobre warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Sprzyjają im także odpowiednie czynniki pogodowe – pokrywa śnieżna zalega tutaj przez około 3,5 miesiąca w roku, a jej grubość wynosi od 30 do 50 cm. Zatem nie ma co się zastanawiać, czas pakować narty i ruszać do zabawy.Czarny Dunajec to rozległe trasy biegowe

miejsce na reklamę
1999-2021 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms