Czarny Dunajec trasy turystyczneSzlaki turystyczne w Czarnym Dunajcu

Jedną z wielu atrakcji w Czarnym Dunajcu jest obecność ciekawych tras turystycznych. Co prawda – nie w samej wiosce, ale w jej niedalekich okolicach. Przez miejscowość bowiem nie wychodzi żadna znakowana trasa turystyczna, a jedynie niewielki odcinek szlaku z Raby Wyżnej do Chochołowa. Jest to tzw. Szlak Architektury Drewnianej. Czarny Dunajec to trzeci etap szlaku, nazywany podhalańsko – pienińskim.

Jeżeli chcemy udać się na dalsze wycieczki, będziemy musieli skorzystać z komunikacji miejskiej bądź z samochodu, aby dojechać do wyznaczonego miejsca początku danej trasy.

Pierwszy wyjątkowo interesujący szlak to Szlak im. Powstania Chochołowskiego. Zaczyna się w Wierchu Cichym, a kończy w Chochołowie. Liczy 7 km, więc z pewnością wystarczająco się dotlenimy.

Drugi równie ciekawy zwany jest Podhalańskim Szlakiem Papieskim. Wiedzie z Rabki-Zdroju przez miejscowość Piątkowa aż do Rabskiej Góry przy krzyżu milenijnym w Rabie Wyżnej. Po drodze zobaczymy drewniany kościołek pw. Św. Krzyża z 1757 roku oraz otaczające go lipy, które stanowią pomniki przyrody. Zaś położone poniżej źródełko „Pocieszna woda” uznane jest za cudownie uzdrawiające.

Inne znane szlaki turystyczne posegregowane są wg stopnia trudności. Do szlaków niebieskich należy trasa wiodąca od Przełęczy Sieniawskiej przez Janiłówkę, Kawulówkę aż do Żeleźnicy oraz trasa z Przełęczy Bory przez Harkabuz również do Żeleźnicy. Do Żeleźnicy możemy się dostać także wybierając szlak żółty, rozpoczynający się w Zubrzycy Dolnej. Kolejne punkty wycieczki do Orawka, Pająków Wierch oraz Podszkle. Szlakiem czerwonym dojdziemy z miejscowości Dział przez Pieniążkowce do Żeleźnicy, zaś szlakiem zielonym z Zakopanego przez Ząb, Czerwienne, Maruszynę, Szaflary aż do Dursztyna. Będzie to niezłe ćwiczenie dla naszych nóg.

Zaprezentowane trasy zawiodą nas w najciekawsze miejsca Czarnego Dunajca i pobliskich terenów. Spacer to jedna z najlepszych form spędzania czasu dla całej rodziny. Nie tylko przyjemnie spędzimy dzień, ale dotlenimy się i zadbamy o swoją kondycję.W Czarnym Dunajcu sam możesz wytyczyć trasę turystyczną

miejsce na reklamę
1999-2021 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms