Okulary rowerowePrzede wszystkim dbaj o oczy!

Robiąc przygotowania do wypadu w góry chcemy by nasz czas wolny przebiegł bardzo bezpiecznie. Dlatego też starannie dobieramy odpowiedni kask rowerowy, ochraniacze rowerowe, zabieramy podręczną apteczkę. Jednak bardzo często zapominamy o chronieniu jednego z naszych podstawowych zmysłów, jakim jest wzrok, poprzez zakupienie odpowiednio dobranych pod nasze preferencje okularów rowerowych. Mogłoby się wydawać, że to tylko dodatkowy gadżet przeznaczony dla profesjonalistów, traktowany jako nieodłączny element poprawnego ubioru. Jednak musimy sobie uświadomić jak ważną rolę dla bezpiecznego spędzenia wypadu mają okulary rowerowe wybrane pod nasze osobiste preferencje jazdy. 

Okulary na rower mają dużo funkcji ochronnych. Jedną z pierwszych jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz ich ochrona przed oślepieniem. Wycieczka rowerowa w piękny słoneczny dzień może nie należeć do udanych. Długa jazda pod słońce zarówno w gorący dzień lata jak i na zimowej przejażdżce bez odpowiednich okularów może okazać się nie tylko nieprzyjemna poprzez oślepiające nas słońce, ale również niebezpieczna z racji na bardzo ograniczoną widoczność oślepionego rowerzysty.

Kolejnymi argumentami przekonującymi nas o zaopatrzeniu się w odpowiedni sprzęt chroniący nasze oczy jest ochrona przed wiatrem, owadami, piachem jak i zwykłym unoszącym się w powietrzu kurzem. Zwłaszcza, gdy na piaszczystej drodze przejedzie obok nas samochód bądź jedziemy za innym rowerem jazda może okazać się nieprzyjemna. Okulary chronią nas przed latającymi owadami, odbijają się one zwyczajnie od nich nie powodując podrażnienia oka oraz bardzo kłopotliwego wyciągania owadów kończącego się często dokuczliwym bólem i w konsekwencji przymusowym przerwaniem wyprawy.

Przeglądając Internet oraz pobliskie firmy zajmujące się sprzedażą sprzętu rowerowego zauważymy jak dużą ofertę dla nas przygotowano. Podczas wybierania musimy się kierować jednak kilkoma punktami. Tanie nietrwałe okulary wykonane są z słabego tworzywa sztucznego, co skutkuje ich szybkim wyrobieniem i w konsekwencji zniszczeniem. Większość markowych oprawek wykonana jest z metalu, podnosi to bardzo ich wytrzymałość jak i komfort jazdy, co pozwoli nam się nimi cieszyć przez długie lata. Wyznacznikiem jakości może być również udzielona przez producenta gwarancja. Podczas wyboru okularów powinniśmy się kierować ich wytrzymałością, solidnością wykonania oraz wygodą użytkowania. Profesjonale okulary zapewniają nam wygodę noszenia poprzez regulowany nosek i zauszniki, co sprawia, że idealnie pasują do kształtów naszej twarzy. Kolejna rzeczą mogącą przekonać nas do zakupu danego modelu jest możliwość wymiany szkiełek, co umożliwi nam dostosowanie się do warunków aktualnie panujących na trasie. Podczas prażącego słońca założymy ciemne szkiełka, wieczorem jasne bądź żółte a w zwykły pochmurny dzień- szare.

Gdy już zdecydujemy się na zakup okularów na rower warto przed samym kupnem poprosić o pomoc sprzedawcę gdyż może on udzielić kilku cennych rad. W zależności od grubości portfela jak i zaangażowania w ten sport na sprzęt ten musimy przeznaczyć kwotę od 30 do 400zł. Modne okulary znanych projektantów są drogie, ale na pewno zapewnią nam solidność i jakość wykonania. Jednak, gdy nasze wypady są sporadyczne możemy pomyśleć o tańszych zamiennikach. Pamiętajmy też o odpowiedzialności za młodszych użytkowników rowerów zapewniając im okulary dla dzieci.

Pamiętaj, że zakładając okulary rowerowe zapewniasz bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego jak i wyprawy.Okulary na rower są ważne dla bezpieczeństwa rowerzysty

miejsce na reklamę
1999-2021 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms