Foteliki roweroweNa rower wraz z dzieckiem!

Planując długo oczekiwany urlop rodzinny często dochodzimy do wniosku, że właśnie w tym czasie chcielibyśmy więcej czasu spędzić podczas jazdy na rowerze. Serwisujemy nasz sprzęt rowerowy, dokupujemy niezbędne części by cała wyprawa przebiegła zgodnie z planem. Po zaopatrzeniu się w najbardziej potrzebne przybory stajemy przed poważnym pytaniem, z kim zostawić nasze małe dziecko, przecież ono nie potrafi jeszcze jeździć rowerem, a nawet gdyby, to przecież nie wytrzyma dłuższej trasy. Pierwszym pomysłem może być obdzwonienie pobliskich opiekunek lub zostawienie dziecka na wakacje u dziadków lub innej rodziny. Takie załatwienie sprawy nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem dla dziecka i tym bardziej zatroskanych rodziców. Na koniec jednak możemy pomyśleć, że miał być to przecież wypad rodzinny, i tu z pomocą przychodzą nam foteliki rowerowe.

Gdy już zdecydujemy się na zakup odpowiedniego fotelika powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka czynników decydujących o naszej satysfakcji z zakupu. Najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo naszego malucha. Decydują o nim w szczególności pasy, które stworzone powinny być w ten sposób by nasze dziecko nie było w stanie ich rozpiąć, pomóc ma w tym również zamontowana poprzeczka. Kolejną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę są regulowane podnóżki, których regulacja powinna być dostosowana dokładnie do długości nóg pasażera by zapobiec wkręceniu stopy w szprychy rowerowe. Ważną rzeczą jest również odpowiednie oświetlenie tyłu fotelika by zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy nocnej. W standardzie dostaniemy jednak zwykłe odblaski, choć czasem zdarzają się modele z oświetleniem bateryjnym.

Dobrze dobrany fotelik powinien być dopasowany do wieku, a co za tym idzie do wagi i rozmiarów dziecka. Na fotelikach możemy przewozić nawet te najmniejsze dzieci, gdy tylko potrafią same usiedzieć, ale również nawet kilkuletnie dzieci.

Fotelik, aby zapewnić nam wygodę powinien posiadać dobrze wyprofilowany uchwyt zapewniający nam swobodę noszenia go w jednej ręce, powinien również być składany by zajmować jak najmniej miejsca poza sezonem rowerowym. Niektóre modele posiadają również funkcję zamontowania ich do samochodu, co pozwoli nam oszczędzić parę złotych i kolejną półkę w garażu.

Foteliki rowerowe posiadają uniwersalny system montażu. Możemy rozróżnić modele na te najpopularniejsze, montowane z tyłu roweru i te mniej popularne montowane na ramie. Te pierwsze są bardziej stabilne i wygodne. Można na nich przewozić starsze dzieci. Chronią również od wiatru. Wersje montowane na ramie przeznaczone dla młodszych dzieci pozwalają na bliższą relację z rodzicem jak i również dodatkową ochronę przy ewentualnym upadku.

Gdy już będziemy zdecydowani na zakup, warto z racji na kluczową rolę bezpieczeństwa sugerować się długością gwarancji jak również tym czy produkt jest markowy. Bardziej szczegółowych informacji na temat solidności wykonania konkretnego modelu możemy dowiedzieć się na forach internetowych lub też w dobrych sklepach z tym sprzętem.Wybierz najbardziej bezpieczny fotelik rowerowy

miejsce na reklamę
1999-2021 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms