Czarny Dunajec rzeki i potokiCzarny Dunajec jest rajem dla wędkarzy

Główną i najważniejszą rzeką przepływającą przez Czarny Dunajec jest rzeka o takiej samej nazwie – oczywiście Czarny Dunajec. Miejscowość leży na lewym brzegu rzeki, a dokładniej w osi śródgórskiej Kotliny Podhalańskiej. Rzeka łączy się z Białym Dunajcem i razem stanowią górny bieg wielkiej karpackiej rzeki – Dunajca.

Krystalicznie czysta rzeka to przede wszystkim raj dla miłośników wędkarstwa. Polski Związek Wędkarstwa Czarny Dunajec umożliwia założenie jednodniowej karty wędkarskiej. Możesz cieszyć się wędkowaniem, a wieczorem upiec złowioną rybkę na grillu. Rzeka to także miejsce kąpieli i biwakowania, szczególnie dla wypoczywających tutaj turystów. Brzegi Czarnego Dunajca są odpowiednio przygotowano i przystosowane do wakacyjnych zabaw. Jest to bardzo atrakcyjny teren i niewątpliwie przyciągająca gości rozrywka, bowiem żadna z pobliskich miejscowości nie posiada takich warunków.

Trzeba wiedzieć, że jeszcze niedawno rzeka stwarzała dosyć wysokie zagrożenie powodziowe dla mieszkańców miasteczka i ich gospodarstw. Jednak prace regulacyjne i zbudowanie szeregu stopni wodnych w Koniówce, Podczerwonym, Wróblówce oraz Czarnym Dunajcu zażegnały niebezpieczeństwo.

Przez ziemię Czarnodunajecką przepływają także liczne potoki. Chociaż tereny są bardzo zróżnicowane pod względem ich ukształtowania i znajdują się tutaj także spore obszary równinne, to potoki mają niewątpliwie iście górski charakter. Związane jest to z dużą różnicą wysokości bezwzględnych, które wynoszą około 100 metrów na 10-kilometrowym odcinku.

Przepiękne tereny, krystalicznie czysta rzeka i górskie potoki to prawdziwy raj dla wypoczywających turystów i wędkarzy.W rzekach Czarnego Dunajca króluje pstrąg

miejsce na reklamę
1999-2021 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms