Czarny Dunajec przyrodaW Czarnym Dunajcu rośnie owadożerna rosiczka

Czarny Dunajec to nie tylko zróżnicowana rzeźba terenu, ale również bardziej sprzyjający niż w okalających miejscowość górach klimat oraz bogate połacie torfowisk. Może właśnie dlatego przyroda jest tutaj wyjątkowo dobrze rozwinięta.

Na ziemiach Czarnego Dunajca możemy spotkać rzadkie gatunki flory i fauny. Spacerując po malowniczych terenach bardzo możliwe jest, że trafimy na jelenia, wilka, łosia, dzika czy lisa. Ale to nie wszystko, bowiem żyje tutaj także wiele gatunków ptactwa. Kto wie, może uda nam się ujrzeć przelatującego bociana czarnego, puszczyka, myszołowa, pszczołojada, sowę pójdźkę, błotnika, bądź przemykającego cietrzewia wywodzącego się z rodziny kurowatych. Miłośnicy flory także nie będą zawiedzeni. Mogą zobaczyć rosnącą na polanie rosiczkę, urocze storczyki czy żurawinę. Bardzo możliwe, że trafią również na mech torfowiec, wełniankę, borówkę bagienną, a nawet – kosodrzewinę. Niewątpliwą atrakcją przyrodniczą Czarnego Dunajca są także duże obszary lasów świerkowych.

Z racji znajdujących się tutaj torfowisk, które są źródłem borowiny, roztacza się coraz większe plany założenia uzdrowiska. Planowane było także utworzenie parku krajobrazowe a nawet ścisłego rezerwatu przyrody.

Zachwycając się urokiem fauny i flory, wypoczywając na kocu rozłożonym na zielonej trawie, podziwiając piękne tatrzańskie szczyty i rozkoszując się ciszą – z pewnością wypoczniemy i odzyskamy siły po miesiącach wyczerpującej pracy. Każdemu należy się urlop i relaks w komfortowych warunkach i malowniczym krajobrazie.Przyroda torfowisk atrakcją Czarnego Dunajca

miejsce na reklamę
1999-2021 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms