Czarny Dunajec dla dzieciCo można zaproponować dzieciom w Czarnym Dunajcu

Wyjeżdżając z dziećmi często obawiamy się czy nie będą się nudziły, jak szybko zaaklimatyzują się w nowym miejscu i czy będziemy potrafili zapewnić im odpowiednie atrakcje. Jadąc do Czarnego Dunajca nie musimy martwić się takimi problemami. Czas spędzony tutaj będzie wypełniony wesołą zabawą i przyjemnymi chwilami z rodzicami.

Jeżeli nasze dziecko to jeszcze malutki szkrab, najlepiej będzie wybrać się z nim na spacer bądź pojechać na wycieczkę rowerową. Na Podhalu urokliwych tras turystycznych nie brakuje. Centralnie przez Czarny Dunajec przechodzi tzw. Szlak Architektury Drewnianej, zaś w najbliższych okolicach możemy znaleźć inne trasy uporządkowane kolorami według stopni trudności. Nasze pociechy pooddychają świeżym, górskim powietrzem, a my będziemy mogli podziwiać malownicze tatrzańskie pejzaże. Najlepiej wybierzmy krótsze trasy, aby maluchy nie zmęczyły się zbytnio. Zawsze możemy zatrzymać się po drodze w regionalnej karczmie i skosztować pysznych góralskich smakołyków. Kto wie, może nasze dziecko rozsmakuje się w oscypku? Co więcej, w restauracjach zwykle znajdują się place zabaw dla dzieci, więc nasze pociechy będą zachwycone. Możemy również wybrać się nad czystą, krystaliczną rzekę o nazwie takiej samej jak miejscowość – Czarny Dunajec – aby pokąpać się z malcem albo po prostu poleniuchować nad brzegiem.

Z kolei większe dzieci z pewnością ucieszą z możliwości zwiedzania najciekawszych miejsc Czarnego Dunajca i okolic. Możemy zajrzeć do parafii pw. Najświętszej Trójcy, jednak z pewnością bardziej zainteresuje je skansen w Chochołowie. Odwiedzić można także Bachledówkę we Wsi Czerwienne, drewniany kościółek w Sieniawie czy Ratułów – osadę tancerzy i śpiewaków. Musimy tylko wiedzieć, co chcą zobaczyć nasze dzieciaki. Najlepiej usiąść i razem uzgodnić plan wycieczek. Jeżeli mamy samochód lub chcemy skorzystać z komunikacji miejskiej, warto zrobić wypad do zakopiańskiego Aquaparku. Zabawa gwarantowana.

Gdy dzieciakom znudzi się zwiedzanie, latem warto zdobyć jakiś szczyt, a zimą – jeżeli lubią sporty zimowe – udać się na stok. Najbliżej Czarnego Dunajca znajduje się ośrodek narciarski Czerwienne. Możemy zapisać nasze dziecko do szkółki narciarskiej Daniel-Ski albo od razu poszusować w dół. Zjazdy to prawdziwa frajda.

W poszczególnych hotelach i pensjonatach również organizowane są liczne atrakcje dla dzieci. Może to być ognisko, kulig, wyświetlanie bajek, basen, zajęcia sportowe, gry planszowe czy przejazd wozami konnymi. Najlepiej zapoznać się ze szczegółową ofertą ośrodka i zorganizować czas dla naszej pociechy. Jeżeli dziecko będzie zadowolone, wtedy i my przyjemnie spędzimy czas.Dla dzieci najlepszy ruch i świeże powietrze

miejsce na reklamę
1999-2021 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms